Czas oczekiwania na przesyłkę

Każdy produkt w naszym sklepie posiada informację o przybliżonym czasie oczekiwania na jego wysłanie. Czas podany jest w dniach roboczych (poniedziałek – piątek). Czas realizacji liczy się od kolejnego dnia roboczego po dniu złożenia zamówienia. Jeśli zamówienie zostało złożone w święto lub w weekend, to czas realizacji zamówienia rozpocznie się od najbliższego dnia roboczego. Więcej informacji o dostępności produktów.


Czas oczekiwania na przesyłkę = czas przygotowania do wysyłki + czas jej dostawy

Czas przygotowania do wysyłki zależy od wybranego typu płatności:

  • Zamówienia płatne przelewem elektronicznym lub kartą kredytową zaczynamy realizować w chwili, gdy otrzymamy potwierdzenie otrzymania płatności, czyli maksymalnie na drugi dzień.
  • Zamówienie płatne przelewem tradycyjnym lub przekazem pocztowym zaczynamy realizować w chwili, gdy otrzymamy potwierdzenie zaksięgowania wpłaty na naszym koncie. (Ważne: Banki zastrzegają sobie prawo do przeprowadzenia operacji nawet do 48 godzin. Czas oczekiwania na zaksięgowanie przekazu pocztowego może trwać nawet kilka dni roboczych).
  • Zamówienie płatne przy odbiorze – zamówienie jest przyjęte do realizacji tego samego dnia, a termin wysyłki zależy od czasu dostępności zakupionych produktów.

Termin, w którym zamówienie powinno być gotowe do wysłania, wyświetlamy, gdy kończysz je składać (na stronie „Podsumowanie”). W okresie styczeń – połowa listopada wysyłki są realizowane w dniach: poniedziałek, środa, piątek. Od połowy listopada do Bożego Narodzenia paczki są wysyłane codziennie wg kolejności składania zamówień.

Czas dostawy zależy od wybranego sposobu dostawy:

  • odbiór osobisty – gdy skompletujemy zamówienie, kontaktujemy się mailowo lub telefonicznie z Klientem i informujemy o możliwości odbioru. Czyli czas oczekiwania jest równy czasowi przygotowania do wysyłki.
  • Kurier DPD – zamówienia są dostarczane w ciągu 1 – 2 dni roboczych (poniedziałek – piątek). Zamówienia są dostarczane w godzinach 8 – 16. Na wydłużenie czasu dostawy może wpłynąć np. nieobecność Klienta pod podanym adresem dostawy. W grudniu czas dostawy może wydłużyć się do 3 – 4 dni roboczych.
  • Poczta Polska – zamówienia są dostarczane w ciągu 2 -5 dni roboczych. W grudniu czas dostawy może wydłużyć się nawet do 10 dni roboczych.
Płatności obsługuje PayU Projekt JJ studio graficzne engine Alston.pl - sklepy internetowe, systemy CMS